Porady

Budowa domu krok po kroku – podział na etapy

[ad=1]

Zapraszam do zapoznania się z naszym poradnikiem – Budowa domu krok po kroku. Masz już przekształconą działkę, podciągnięte media i wszystkie wymagane pozwolenia? Czas najwyższy zabrać się za budowę domu. Nasz krótki poradnik pomoże Ci zaplanować wszystkie etapy i z powodzeniem przejść przez cały proces!

Budowa domu krok po kroku
foto: pixabay.com

Fundamenty

Po wytyczeniu powierzchni budynku na naszej działce, możemy rozpocząć kopanie fundamentów. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy warto dobrze zaplanować sobie wywożenie ziemi, tak aby, wybrana już na powierzchnie ziemia nie przeszkadzała nam w dalszym kopaniu. Przygotowują wykop pod fundament musimy pamiętać o odpowiedniej głębokości i szerokości, jak również o zabezpieczeniu placu budowy. Pamiętajmy, aby nad wszystkimi pracami czuwał kierownik budowy.

Stan surowy otwarty

Po wykopaniu i wylaniu fundamentów rozpoczynamy kolejny etap budowy, który roboczo nazwiemy sobie stan surowy otwarty. Na tym etapie wznosimy całą konstrukcję domu. Kolejno do pracy ruszają murarze, cieśle i dekarze. Wznoszone są ściany nośne, ścianki działowe, kominy i schody. W dalszej kolejności wylewane są stropy i rozpoczyna się budowa dachu. Po zbudowaniu konstrukcji drewnianej dachu, rozpoczyna się jego krycie, a w między czasie pracownicy mogą rozpocząć sprzątanie wewnątrz domu i w jego najbliższym otoczeniu. Oczywiście bardzo istotne jest, aby nad wszystkim czuwał kierownik budowy.

Stan surowy zamknięty

Kolejnym etapem opisanym w naszym poradniku – Budowa domu krok po kroku jest stan surowy zamknięty. Etap ten polega na wstawieniu drzwi zewnętrznych, balkonowych i wstawieniu okien. Dodatkowo możemy również zlecić wstawienie bramy garażowej, okien i drzwi w naszym garażu, czy budynku gospodarczym.

Bramy garażowe Lublin Łęczna Lubartów – sprawdź na https://bramyostium.pl

Wykończenie domu

Ostatnim rozdziałem w poradniku Budowa domu krok po kroku i zarazem ostatnim etapem budowy będzie wykończenie domu. Na tym etapie wykonywane są prace mające na celu przygotowanie domu do zamieszkania. Inwestor wynajmuje pracowników, którzy wykonują wylewki, tynki, układają płytki i malują ściany. W międzyczasie przyszli mieszkańcy nowo wybudowanego domu mogą zająć się zamawianiem mebli, sprzętów gospodarstwa domowego i aranżacją wnętrz. Po ukończeniu prac wykończeniowych będzie je można zainstalować w domu.

Na koniec pozostaje nam już tylko uporządkowanie wszystkie niezbędne dokumenty i zgłosić zakończenie budowy. Mamy nadzieje, że nasz poradnik – Budowa domu krok po kroku – pomógł Wam w zbudowaniu waszego wymarzonego domu. https://r-bud.pl

Jeden komentarz do “Budowa domu krok po kroku – podział na etapy

Możliwość komentowania została wyłączona.