Budowa domu

Budowa domu krok po kroku

Budowa domu krok po kroku. Cisza, spokój, relaks i obcowanie z naturą. Własny dom to marzenie wielu ludzi. Niestety bardzo często kończy się na marzeniach ponieważ sama budowa domu wydaje się bardzo trudnym przedsięwzięciem. Dziś spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie diabeł jest taki straszny i krok po kroku przejdziemy przez kolejne etapy budowy.

Jak głosi pewna reklama „wszystko zaczyna się od marzeń” nie inaczej jest również w tym przypadku, aby powstał dom, najpierw musi być marzenie o nim. Jeśli pojawi się już sam pomysł to kolejnym etapem będzie projekt domu i działka, na której nasze marzenie ma zostać zrealizowane. Oczywiście, aby mogło się to stać rzeczywistością potrzebne są środki finansowe.

Kredyt na dom budowa domu
fot. pixabay.com – fundamenty

Budowa domu, to koszty

Niestety tak to już jest, że wielkie marzenia, czasem dużo kosztują. Następnie potrzebny nam będzie geodeta, który wyznaczy wymiary i miejsce, w którym w przyszłości będzie miał powstać nasz dom. Kolejnym krokiem będzie wykopanie fundamentów i ewentualnego podpiwniczenia, w dalszej kolejności rozpoczyna się już faktyczna budowa domu. W pierwszej kolejności wylewane są fundamenty, które następnie zabezpiecza się przed wilgocią i zimnem, tak aby pozostały trwałe przez znacznie dłuższy czas.

Na tym etapie praca znacznie przyspiesza. Wnoszone są ściany, wylewane posadzki, dom rośnie w oczach w trybie ekspresowym. Kiedy mamy już gotowe ściany nośne i działowe budowa domy wychodzi ponad sufit. Rozpoczyna się budowa dachu, która nie należy do łatwych. Konstrukcja drewniana, docinanie krokwi pod odpowiednim kątem, następnie deskowanie i krycie połaci dachu, to bardzo precyzyjne zadania, z którymi najlepiej radzą sobie doświadczone brygady dekarzy.

Budowa domu krok po kroku, to:

  • prace ziemne
  • budowa
  • wykończeniówka
  • poprawki

Kiedy dom jest już przykryty dachem, do pracy ruszają elektrycy, hydraulicy, którzy układają kable, rurki, czy systemy grzewcze. Następnie rozpoczyna się proces wykończenia domu, który z reguły wymaga dużej precyzji i uwagi. Doświadczeni budowlańcy kolejno szpachlują ściany, układają płytki, malują i doprowadzają nasz dom do stanu idealnego.

budowa domu krok po kroku
foto: pixabay.com CC0

Po zakończeniu prac wewnątrz budynku kontynuowane są prace na powietrzu. Trzeba zadbać o położenie elewacji, następnie ułożyć kostkę brukową i wykonać podjazd od bramy wjazdowej aż do garażu. W między czasie trwają ostatnie poprawki i korekty. Właśnie tak wygląda budowa domu krok po kroku, która przy sprzyjających okolicznościach może potrwać kilkanaście miesięcy, po których my jako inwestorzy i właściciele będziemy mogli się już wprowadzić.

źródła:

  • https://edom.info.pl