Ile kosztuje budowa domu?

[ad=1]

Ile kosztuje budowa domu parterowego?

Budowa własnego domu, to marzenie całkiem sporej liczby osób. Na przeszkodzie do realizacji stają jednak często spore koszta, głównie związane z zakupem działki pod nieruchomość. Sama działka, może bowiem kosztować równowartość budowanego domu.

W zależności od miasta w którym zdecydujemy się budować domek – również ceny materiałów mogą różnić się nawet o kilanaście procent. Przy kwotach rzędu 200 000 zł różnica 10 oczek, to już wzrost kosztu o 20 tysięcy złotych. Dużo prawda? A przecież budowa domu może pochłonąć z naszej kieszeni i 400 000, 500 000 tysięcy. W takiej sytuacji każdy wzrost ceny o chociażby 1% stanowić będzie sporą różnicę w końcowej cenie.

A ile kosztuje budowa domu?

W zależności od metrażu od 140 000 do 300 000 zł przy średnich cenach materiałów. Dużo lepszym pomysłem może się też okazać budowa domu parterowego, który będzie tańszy w ogrzewaniu w sezonie zimowym.

Jeśli dobrze poszukasz dostawcy materiałów i firmy budowlanej, być może uda ci się zaosczędzić całkiem pokaźną kwotę pieniędzy, którą mógłbyś przeznaczyć np. na wykończenie domu.

W okolicach Lublina uda nam się podstawić dom za mniej więcej 220 000 w stanie.

tagi: budowa domów, firmy budowlane, bramy garażowe

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *