Materiały budowlane potrzebne do budowy domu

Planując budowę domu musimy dokładnie policzyć wszystkie koszty związane z naszą inwestycją. Jednym z najpoważniejszych z nich będą oczywiście materiały budowlane potrzebne do zrealizowania zadania. Dziś spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak właściwie będziemy potrzebowali do wybudowania domu i ile to będzie kosztować.

Cement, pustaki, pokrycie dachu – tych materiałów budowlanych będziesz potrzebować

Kiedy zaczynamy budowę domu od zera wtedy okazuje się, że pierwszym komponentem jaki będzie nam potrzebny jest cement potrzebny do wylania fundamentów. Już na tym etapie możemy zdecydować się na wybór dwóch rozwiązań. Wylewka cementu przemysłowego, która zajmuje z którą operator pompy zamontowanej na betoniarce upora się w przeciągu jednego dnia, albo lanie fundamentów przy pomocy przy domowej betoniarki i taczki. Drugie rozwiązanie będzie znacznie bardziej czasochłonne, ale w praktyce tańsze.

budowa domu

fot. http://rbud-leczna.pl/budowa-domow/ – budowa domu w Łęcznej /k Lublina.

Kolejnymi materiałami, które będą nam potrzebne będą bloczki betonowe, pustki, a w niektórych przypadkach również cegły. Jednak trzeba przyznać, że cegły pozostają w ostatnich latach w odwrocie, głównie dlatego, że ich cena nie jest konkurencyjna w stosunku do powierzchni, którą możemy przy użyciu jednej sztuki zabudować. Oczywiście, już na etapie wznoszenia ścian będą nam potrzebne inne materiały budowlane, jednak w tym tekście starałem się skupić na tych najważniejszych.

Jakie materiały będą potrzebne do budowy domu:

W dalszej kolejności do budowy domu będziemy potrzebować płyt na wykonanie stropu, które układa się na wybudowanych ścianach. Kolejnym etapem będzie wzniesienie konstrukcji dachu. Więźba dachowa jest szkieletem dachu musi być więc wykonana z bardzo dobrej jakości drewna. W dalszej kolejności będziemy musieli zaopatrzyć się w materiały budowlane do pokrycia dachu, a także obróbki do jego wykończenia. Na ostatnim etapie budowy będziemy musieli zadbać o produkty, które posłużą nam do wykończenia naszego domu.

Do nich należy zaliczyć wykonanie elewacji domu, położenie kostki brukowej, chodnik, system odprowadzający wodę, czy wykonanie podjazdu dla naszego samochodu, od bramy wjazdowej, aż do garażu.

Ceny materiałów budowlanych są bardzo zróżnicowane. W zależności od producenta, ilości potrzebnych materiałów i ich typu. Całkowity koszt budowy domu po odliczeniu robocizny i dodatkowych kosztów przy uwzględnieniu jedynie pieniędzy potrzebnych na zakup komponentów może się wahać w przedziale między 200.000, a 500.000 tysięcy złotych.

źródła:

zobacz również:

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *