Budowa domu

Czy budowa domu może potrwać zaledwie jeden rok?

Wiele osób mieszkających w mieście zastanawia się, czy budowa domu może potrwać zaledwie jeden rok i już po nim będziemy mogli przeprowadzić się do naszego wymarzonego domu. Jako eksperci już na wstępnie chcemy zaznaczyć, że to bardzo trudne pytanie, ponieważ na końcowy sukces składa się bardzo wiele czynników.
Budowa domu jest złożonym procesem, na który wpływ ma wiele czynników. Już na wstępnie warto wspomnieć o warunkach atmosferycznych. To właśnie one mogą być decydujące jeśli chodzi o wybudowanie domu w ciągu jednego sezonu od zera. Jeśli w ciągu roku będziemy mieli niewielkie opady deszczu, a do tego zima nie będzie sroga wtedy nasze szansę na ostateczny sukces rosną. Siarczysty mróz i obfite opady będą działały na naszą niekorzyść. Oczywiście prócz sprzyjającej pogody musimy mieć również odpowiednią firmę budowlaną, którą podoła oczekiwaniom.

Budowa domów od podstaw
foto: pixabay.com

Przy wyborze wykonawcy – firmy budowlanej, warto zwrócić uwagę na doświadczenie, liczbę pracowników w firmie i wolne terminy, nie będziemy mieć szans na wybudowanie domu w rok jeśli nasz wykonawca będzie mieć problemy z terminami. Dlatego jeśli faktycznie zależy nam na czasie, najpierw musimy zrobić dobre rozpoznanie i wybrać możliwie najlepszego wykonawcę.

Wybudowanie domu w rok zależy od:

  • pogody
  • doświadczenia i umiejętności firmy budowlanej
  • pieniędzy
  • szczęścia

Kolejnym ważnym czynnikiem są środki na realizację inwestycji i logistyka, od której bardzo wiele zależy. Jeśli będziemy wstanie pilnować regularnych dostaw materiałów budowlanych, tak aby nie powodować przestoi wtedy nasze szansę rosną.

Oczywiście nie uda nam się to wszystko, jeśli wcześniej nie zabezpieczymy odpowiedniej sumy pieniędzy, która pomoże nam się uporać nie tylko z opłaceniem materiałów budowlanych, ale również robocizny dla pracowników i poniesieniu dodatkowych kosztów, które przy tak dużej inwestycji mogą się pojawić. Budowa domu jest bardzo dużym przedsięwzięciem dlatego będziemy potrzebować również odrobiny szczęścia, która finalnie może okazać się nie zbędna. Uniknięcie wypadków, czy innych wydarzeń losowych znacznie ułatwi nam zadanie.

Budowa domów i jej etapy

Na koniec warto wspomnieć, że budowa domu dzieli się na etapy i każdy z nich oprócz czasu na realizację wymaga również czasu na odpoczynek materiału i ustabilizowanie się gruntu pod domem, który może stabilizować się pod wpływem ciężaru. Dlatego czasem nie warto za wszelką cenę przyspieszać budowy i lepiej przez kilka kolejnych miesięcy pomieszkać w mieszkaniu niż później ponosić konsekwencję przez przyspieszanie budowy.

źródła:

  • https://edom.info.pl
Elewacje i Budowa domu. Wybierz najlepsze bramy garażowe
foto: pixabay.com CC0