Docieplenia

Docieplenia

Docieplenia domów obejmują docieplanie poddasza, ocieplanie pianą PUR, izolację fundamentów, czy izolacje stropu. Brak odpowiedniej izolacji tych elementów budynku, może spowodować poważne konsekwencje w przyszłości, związane z wysokimi rachunkami, czy powstawaniem nawet pleśni. Do wyboru mamy takie materiały, jak wspomniany poliuretan, czyli pianę PUR, wełnę mineralną i styropian. Każdy z tych materiałów różni się właściwościami, zastosowaniem oraz ceną, wpływając na ogólny koszt całej inwestycji. Jeżeli poszukujesz ekipy, oferującej docieplenia domów, sprawdź ofertę lokalnych przedsiębiorców i postaw na profesjonalizm oraz komfort użytkowania domu.

Nieocieplone lub nieodpowiednio ocieplone poddasze to straty ciepła, sięgające nawet 30 – 35%. Przez ten element domu ucieka najwięcej ciepłego powietrza z każdego budynku. Jeżeli chcesz uniknąć konsekwencji, zdecyduj się na skorzystanie z usług firmy, oferującej docieplanie domów, poddaszy lub ocieplanie pianą PUR w twojej okolicy. Samodzielne próby wykonania docieplenia, mogą skończyć się powstaniem mostków termicznych. Nawet wełna, która z pozoru wydaje się łatwa w układaniu między krokwiami, wymaga odpowiedniego podejścia, wiedzy oraz doświadczenia.

Co wybrać: popularną wełnę, styropian, a może nowoczesne izolacje natryskowe? Specjaliści w swoim fachu pomogą w dobraniu najlepszego rozwiązania, biorąc pod uwagę, takie czynniki, jak usytuowanie budynku, projekt oraz co najważniejsze — budżet inwestora. Każdy z materiałów różni się bowiem również ceną. Tylko odpowiednio i profesjonalnie wykonana izolacja, przyniesie oczekiwane efekty i wymierne korzyści.

elewacje i docieplenia Lublin

Wybór technologii, w jakiej zostanie wykonana izolacja domu, w dużej mierze zależy właśnie od możliwości finansowych, ale również od miejsca wykonywania izolacji. Fundamenty wymagają bowiem zastosowania specjalnego styropianu bądź zamkniętokomórkowej piany PUR, która jest odporna na wilgoć – jej nasiąkliwość to zaledwie 2%. Docieplanie poddasza to najczęściej wełna mineralna lub otwartokomórkowa piana PUR, która pozwala izolowanej powierzchni oddychać i zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Każdy z materiałów różni się jednak właściwościami. Wybór nie jest łatwy i najlepiej, jeżeli podczas ostatecznej decyzji, inwestor zasięgnie wiedzy specjalistów. Jeżeli interesuje Cię usługa, jaką jest docieplanie domów, sprawdź ofertę lokalnych firm, analizując opinie klientów i wcześniejsze prace.

zobacz również: Docieplenia Lublin – serwis poświęcony dociepleniom budynków metodami tradycyjnymi i pianą PUR.