Elewacje Lublin

Elewacje Lublin, Łęczna, Lubartów. Firmy wykonujące elewacje. Elewacje są wizytówkami budynków, warto zatem zwrócić szczególną uwagę na ten element, podczas budowy. Dodatkowo elewacja to także pierwsza warstwa ochronna każdego domu. Warunki atmosferyczne są zmienne, dlatego materiał i wykonanie muszą być najlepszej jakości. Jeżeli szukasz firmy, która wykona elewacje twojego domu, sprawdź ofertę lokalnych przedsiębiorców z Lublina i okolic. Często miejsca tego typu, oferują również: docieplenia budynków, kompleksowe materiały elewacyjne, tynki, chemię budowlaną i wiele innych potrzebnych podczas budowy surowców.

Elewacje to zewnętrzne powierzchnie ściany budynku. Ściany te można wykonać i ozdobić na wiele sposobów. W zależności od tego, jaki efekt chce uzyskać inwestor, może wybrać: drewnianą okładzinę, coraz bardziej popularny rodzaj elewacji. Dobrze wykonana nadaje budynkowi nowoczesnego charakteru. Przy tego rodzaju elewacji dużą uwagę należy zwrócić na grubość oraz profil stosowanych desek. Najpopularniejsze są te o profilu prostokąta. Montuje się je na zakładkę, czyli górna deska zachodzi na dolną. Kolejny rodzaj elewacji to płyty klinkierowe lub kamienne, dekoracyjne i dostępne w różnych kolorach sprawią, że dom z pewnością będzie wyróżniał się z tłumu. Często wykorzystywane są do podkreślenia cokołów, wykuszy bądź narożników, dzięki czemu zmienia się wizualny odbiór budynku.

elewacje Lublin

Płyty rzadko występują jako samodzielna elewacja, najczęściej łączone są z tańszym materiałem. Tynki elewacyjne to jeszcze jeden dostępny i popularny sposób na wykonanie elewacji. W zależności od potrzeb wyróżniamy jego różne rodzaje, dlatego, dobierając go, warto zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia, takie jak uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i oczywiście warunki atmosferyczne. W składach budowlanych można znaleźć jeszcze tynki akrylowe, odporny na deszcz, lecz wrażliwy na duże słońce i mróz, tynki silikonowe, odporne na deszcze, słońce i mało brudzące się, silikatowe, średnio odporne na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę, nasłonecznienie i zabrudzenia, a także mineralne, odporne na promienie słoneczne, niskie temperatury, jednak wrażliwe na deszcz i uszkodzenia mechaniczne.

Ostateczny wybór rodzaju elewacji zależy od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych inwestora. Przede wszystkim należy pamiętać, że tynk powinien być wytrzymały i odporny. Kolor, choć decyduje o atrakcyjnym wyglądzie, zdecydowanie lepiej uznać za sprawę drugorzędną. Warto także pamiętać, że źle nałożony materiał elewacyjny sprawi, że dom będzie wyglądał nieestetycznie, a przede wszystkim będzie słabiej chroniony. Wybierając dostawcę materiałów lub wykonawcę elewacji, należy zatem dokładnie dowiedzieć się, jaki materiał będzie najlepszy dla naszego domu oraz sprawdzić opinie i doświadczenie danej ekipy, wykonującej prace.

Elewacje Lublin – firmy budowlane

Elewacje i docieplenia na terenie całego województwa lubelskiego. Oferujemy atrakcyjne ceny usług i korzystne terminy realizacji. Nasza firma dołoży wszelkich starań, aby Twoja elewacja była wyjątkowym dopełnieniem całego Twojego nowo budowanego domu.

Elewacje Lublin

Dobrze wykonana elewacja domu stanowić będzie o wyglądzie i jakości całego Twojego domu. Od elewacji zależy bowiem pierwsze wrażenie i ogólna ocena całości. Chociaż dom ma podobać się przede wszystkim nam, zawsze w naszej podświadomości występuje pragnienie, aby był po prostu najpiękniejszy w okolicy. Z elewacją jest trochę jak z ubraniem. Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, a mimo wszystko zwracamy na nią ogromną uwagę.

Elewacje Lublin
Dobrze dobrane elewacje stanowią o jakości całych budynków. fot. pixabay.com | olarts

Elewacja, to jednak nie tylko to co widać na zewnątrz Twojego pięknego domu. Największe znaczenie, również z późniejszego ekonomicznego punktu widzenia ma to, co kryje się pod nią. W gruncie rzeczy chodzi o docieplenie budynku. To, jakie materiały budowlane będą kryły się pod zewnętrzną częścią elewacji w dużym stopniu kształtować będzie m.in. wysokość ponoszonych przez nas kosztów w związku z ogrzewaniem domu w okresach zimowych. Zastosowanie materiałów budowlanych wyższej jakości pozwoli oszczędzić zimą na ogrzewaniu nawet kilkaset złotych. Z tego powodu nie warto nadmiernie oszczędzać przy kładzeniu elewacji i docieplaniu domu. Rodzaj zastosowanych materiałów będzie miał również duży wpływ na wentylację i temperaturę w budynku latem. Tak! Gdy z nieba leje się żar, nasza dobrze wykonana elewacja będzie chronić nasz dom przed nadmiernym nagrzaniem przez co zachowamy w środku bardziej przystępną temperaturę. Klimatyzacja, to nie będzie! Jednak w upalny dzień nawet 0,5 stopnia może stanowić ogromną różnicę.

Dobre elewacje będą dobrze wyglądać latami

Dobierając materiały elewacyjne nie warto więc przesadnie oszczędzać, wystarczy jednak podejść do wszystkiego z głową, poszukać na rynku najlepszych ofert i promocji aby nagle okazało się, że mamy lepszą elewację – mniejszym nakładem środków finansowych. Ceny dobrych materiałów, jak i ceny fachowców od elewacji nie są aż tak mocno wyśrubowane jak w innych branżach. Różnice w cenie tych lepszych potrafią być na prawdę tylko delikatnie wyższe. Pamiętajmy też że budowa domu, to inwestycja na lata. Może nawet na pokolenia, tym samym nie warto zbytnio oszczędzać i budować z wątpliwej jakości surowców.

Skontaktuj się z wybraną firmą już dziś i zapytaj o szczegóły inwestycji. Działamy na terenie całego województwa lubelskiego. W szczególności zapraszamy klientów z takich miast jak Lublin, Łęczna, Zamość i Chełm.

Firmy wykonujące elewacje z miasta Lublin i okolic