Porady

Firmy budowlane – na co zwracają uwagę klienci

[ad=1]

Decyzja zapadła – budujemy! Mamy działkę, niezbędne pozwolenia i projekt, teraz przyszedł czas na wybranie możliwie jak najlepszej firmy budowlanej. Liczy się doświadczenie, termin wykonania zlecenia i cena.

Niezależnie, od tego czy decyzję o budowie podejmuje firma, czy w rolę inwestor a wciela się osoba prywatna – decyzja o wyborze wykonawcy podejmowana jest na podstawie kilku istotnych aspektów. Po pierwsze bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Firma budowlana sprzedając swój produkt, czy też usługi musi robić dobre pierwsze wrażenie na przyszłym inwestorze, dlatego warto przygotować sobie wartościową ofertę firmy, która będzie opisywać wykonane przez firmę realizacje i doświadczenie. Dodatkowo ważne jest, aby za kontakt z klientem odpowiadała osoba dobrze obeznana z budownictwem i działaniami firmy, tak aby potencjalny klient od początku miał wrażenie, że kontaktuje się z ekspertem. Podkreślanie dużego doświadczenia i dogłębnej znajomości branży budowlanej sprawi, że inwestor szybciej zyska do nas zaufanie.

Firmy Budowlane - Budowa nowoczesnych domów
Budowa domu na miarę naszych czasów foto: pixabay.com

 

Po drugie liczy się terminowość. Tak, tak dotrzymywanie terminów w budowlance, nie jest ani łatwe, ani tym bardziej oczywiste. Plany pokrzyżować może wypadek losowy, albo niesprzyjająca aura pogodowa, ale czy to interesuje klienta? Nie, dlatego już na etapie przygotowania oferty warto zostawić sobie dodatkowe dwa tygodnie zapasu i podać dłuższy czas realizacji, niż wywierać presję na pracownikach przed zbliżającym się terminem. Rozważny zleceniodawca zrozumie, że lepiej skończyć pracę na pięć dni przed wyznaczonym dłuższym terminem, niż pięć dni po nim i narazić się na zawarte w umowie kary.

Po trzecie liczy się cena. Oczywiście koszt wybudowania domu, budynku gospodarczego, czy przemysłowego może się od siebie różnić we względu na wykonawcę, użyte technologie, czy materiały budowlane, ale finalnie to inwestor wie na co go stać, czy na co może sobie pozwolić. Oczywiście zdarza się tak, że zleceniodawca jest tak bardzo zainteresowany jakimś rozwiązaniem, czy produktem, że może pozwolić sobie na wydanie większych pieniędzy niż pierwotnie zaplanował w koszcie budowy, jednak takie sytuacje zdarzają się jedynie sporadycznie i nie są regułą.
Firmy budowlane mają duży udział w gospodarce naszego kraju, dlatego zawsze mamy wybór i możemy zapoznać się z kilkoma ofertami, ważne jest aby umieć wybrać tą najkorzystniejszą.

Sprawdź też elewacje na http://edom.info.pl/elewacje-lublin