Docieplenia

Ile kosztuje ocieplenie poddasza pianą PUR?

To, ile kosztuje ocieplenie poddasza pianą PUR zależy od powierzchni oraz konstrukcji dachu. Po wstępnych oględzinach wykonawca ocenia koszty inwestycji. W odróżnieniu od ocieplania wełną mineralną – tu ocenia się głównie czas i natężenie pracy. Niezależnie od tego, ile kosztuje ocieplanie poddasza pianą PUR warto zastanowić się nad tym innowacyjnym rozwiązaniem, które zdobywa coraz większą rzeszę fanów.

Koszt ocieplenia poddasza pianą PUR

Koszt ocieplenia poddasza to bardzo ważna kwestia podczas planowania budżetu budowy domu, czy jego renowacji. Przez nieocieplone lub źle ocieplone poddasze ucieka do 30% ciepła całego budynku. Ocieplenie to zatem inwestycja, która szybko może przynieść spore oszczędności. Jako, że piana PUR jest całkowicie nieszkodliwa i obojętna dla zdrowia, ocieplone poddasze można zagospodarować i zyskać dodatkowe pokoje. W takiej sytuacji jednak koszt ocieplenia może zwiększyć się ze względu na konieczność omijania miejsc, w których mocowane będą płyty kartonowo – gipsowe.

Kolejny czynnik, który ma bezpośredni wypływ na całkowity kosz ocieplenia to wszelkiego rodzaju utrudnienia, ogólnie rzecz biorąc – konstrukcja dachu. Załamania dachu, narożniki, połączenia ścian ze skośnym dachem i lukarny o złożonej geometrii. To od nich zależy ile będzie trwała praca i na ile ją skomplikują. Jeżeli chodzi o grubość izolacji, powinna wynosić od 15 do 18 centymetrów, a o zachowanie parametrów dba ekipa wykonująca zlecenie. Dodatkowo, zewnętrzna strona ocieplenia powinna być wyrównana i to również zadanie wykonawcy izolacji.

Cena ocieplenia poddasza pianą PUR, a region

To, ile kosztuje ocieplenie pianą PUR warunkuje również region Polski w jakim wykonywane jest zlecenie. Ceny wahają się od 44zł za m2 do 78zł za m2. Należy jednak pamiętać, że ceny są orientacyjne i liczymy ocieplenie 100m2 poddasza pianą o grubości 15-20cm. W Lublinie koszt ocieplenia pianą PUR to od 46zł za m2 do 69zł za m2. Dla porównania Warmia i Mazury to już 49zł za m2 do 78zł za m2. Najtaniej natomiast ocieplić poddasze na Podlasiu.

docieplenie pianą pur
fot. 4termo.pl – docieplenie pianką pur stropu.

 

źródła:

  • https://4termo.pl