Wnętrze

Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku?

Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku? Każdy kolejny rok to w końcu nowe trendy. Wydaje się jednak, że nowa dekada nawiązuje do tęsknoty, a dokładnie do tęsknoty za naturą. Do tej pory we wnętrzach królował minimalizm, nawiązujący do stylu skandynawskiego, jak będzie teraz? Jakie kolory będą modne i na jakie materiały powinniśmy się zdecydować, urządzać dom lub mieszkanie w 2021 roku?

fot. pixabaycom | cc0

Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku — postaw na kolory ziemi

Pomimo tego, że stale obserwujemy postępujące wyhamowanie, spowodowane trwającą pandemią, wiele osób wciąż funkcjonuje na najwyższych obrotach, żyjąc w nieustannym pędzie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że w wielu z nas pojawia się potrzeba powrotu do natury, zatrzymania się i zaczerpnięcia świeżego powietrza — bez masek i innych zabezpieczeń. A gdzie można to zrobić? Zdaje się, że dziś jest to możliwe tylko we własnych czterech ścianach, może właśnie dlatego w 2021 roku podczas aranżacji wnętrz będziemy zwracali się ku naturze i ziemi, stawiając na kolory kojarzące się darami matki natury. Barwy, których nie może zabraknąć we wnętrzach to kolory piasku, cegły, brązu, zieleni oraz wszelkie odcienie niebieskiego, kojarzące się z niebem błękity, czy kobalt, przypominający nam pole dojrzałych chabrów. Przykładem mebla, który świetnie wpisuje się w panujące trendy, jest fotel Julio na drewnianych nogach, w kolorze uspokajającego błękitu lub sofa Amelia z pikowanym oparciem, w kolorze przypominającym niebo, szykujące się na nadejście burzy.

Modne wnętrze w 2021 roku — naturalne materiały

Naturalne materiały są modne już od kilku sezonów, jednak idealnie wpisują się w panującą modę. Wśród nich znajduje się ocieplające wnętrza drewno. Możemy postawić na designerskie lamele, ozdabiając ściany lub drewniane nóżki od fotela bądź sofy, które posiada, przedstawiony wyżej fotel Julio. Również stolik kawowy bądź stół jadalniany, wykonany z drewna, stanowić będzie świetny dodatek, będąc jednocześnie niezwykle funkcjonalnym meblem w każdym domu. Jeżeli mówimy już o jadalni, to niebanalnym rozwiązaniem będzie na przykład lampa wisząca Coffee Latte, wykonana z naturalnej kawy — tak, z kawy. Mimo że wydaje się to dziwne, to właśnie taka lampa świetnie wpisze się w panujące trendy.

Styl japandi — czyli skandynawski minimalizm

Choć nazwa japandi brzmi dość egzotycznie i przywodzi na myśl coś nowego i nieznanego, to styl ten istnieje już od jakiegoś czasu. Japandi to nic innego jak połączenie ciepłego stylu skandynawskiego z japońskim minimalizmem. Choć na pierwszy rzut oka aranżacje utrzymane w duchu japandi są dość proste i oszczędne, to po dłuższym zastanowieniu widzimy, że są przede wszystkim szalenie przytulne. Wyróżniają się małą ilością dodatków, jeżeli już, to są nimi rośliny, ale również w ograniczonej ilości. Kolorystyka natomiast utrzymuje się w tonach beżu i zieleni.

Jak modnie wyposażyć wnętrze w 2021 roku, pamiętając o miejscu do pracy?

Rok 2021 to ciąg dalszy trwającej od roku pandemii. Świat zmienił się bezpowrotnie, a najważniejszą zmianą jest zmiana miejsca pracy — z biura, na dom. Wiele branż i firm całkowicie przerzuciło się na pracę zdalną, czyli tak zwany Home Office. Miejsce do pracy znajduje się dziś praktycznie w każdym domu, nawet malutkim mieszkaniu. Jeżeli nie mamy miejsca na dodatkowy stół lub biuro, to decydujemy się choćby na wygodny fotel, w którym zasiądziemy wygodnie z laptopem. Bardzo komfortowym modelem, wpisującym się w trendy jest fotel Lungo obrotowy na jednej nodze, od polskiego producenta mebli tapicerowanych Befame. W prezentowanym gliniano ceglanym kolorze może okazać się hitem domowego biura.