Wnętrze

Kamień dekoracyjny

Kamień elewacyjny, to coś dzięki czemu możemy podnieść standard każdego wnętrza. Dzięki zastosowaniu kamienia na ścianie nasz stary salon nagle nabiera nowej estetyki. Pomieszczenie staje się bardziej przytulne, szczególnie wieczorami, kiedy kamień oświetlony jest np. lampką.

Ile kosztuje kamień dekoracyjny?

Koszt zakupu kamienia dekoracyjnego waha się od 30 do 150zł za metr kwadratowy w zależności od rodzaju i wzoru materiału. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które możemy wykorzystać przy remoncie domu. Ułożyć kamień możemy sami lub z pomocą fachofców. Cena za ułożenie zaczyna się od 30zł za metr. Kamień montujemy przy użyciu specjalnych klei, które dostaniemy w sklepie z materiałami budowlanymi. Położenie 12 metrów kwadratowych dekoracji w naszym przypadku zajęło 13 godzin, a kamień kładliśmy sami.

Telewizor na tle kamienia dekoracyjnego wygląda obłednie
Kamień dekoracyjny idealnie kontrastuje z telewizorem. fot – artg

Należy pamiętać, aby najpierw zagruntować ścianę, a wcześniej dobrze ją oczyścić z wszelkich nieczystości, tapet itp. Warto też podrapać ściany, tak aby ich struktura nie była idealnie gładka. W szczególności tyczy się to ścian, które pomalowane zostały wcześniej farbami. Kamień położony na takiej ścianie może bowiem nie trzymać się dobrze i po jakimś czasie klej puści. Płytki odpadające z góry mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia jeśli uderzą nas w głowę. Co prawda standardowa pojedyńcza płytka waży niewiele (przy niektórych kamieniach może być to nawet prawie 1kg), ale jeśli taki element spadnie z samej góry na głowę np. dziecka – to tragedia gotowa.

Z tego właśnie powodu nie zdecydowałem się na ustawienie sofy pod kamieniem. Nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć i lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej, że znam przypadki kiedy to pojedyńcze płytki kamiania dekoracyjnego zwyczajnie odpadały od ściany.

Kamień dekoracyjny, to gwarancja niesamowitego efektu

Kamień dekoracyjny na ściaie wygląda niesamowicie. Z jednej strony wnętrze wygląda sterylnie i surowo, z drugiej magia którą oddaje kamień wnosi wiele ciepła do pomieszczenia. Szczególnie widoczne jest to wieczorami przy zgaszonym świetle, kiedy kamień doświetlony jest odpowiednią lampą. Wygląda to rewelacyjnie.

 

Jeden komentarz do “Kamień dekoracyjny

  • kamień jest niesamowity w każdym pokoju. chciałam sobie zrobić dwie ściany ale koszt już spory bo z położeniem to blisko 6 tysięcy. może kiedyś

Możliwość komentowania została wyłączona.