Budowa domuKredyty

Kredyt na dom

[ad=1]

Budowa własnego domu, to coś o czym marzy każdy z nas. Dla wielu jest to przysłowiowy króliczek, za którym gonią od wczesnych młodzieńczych lat. Duża część społeczeństwa realizuje swoje marzenie w stosunkowo młodym wieku. Innych budowa domów pochłania dopiero na emeryturze. Dla niektórych z nas jest to niestety cel nieosiągalny na każdym etapie życia.

Budowa domu wymaga bowiem zaangażowania wielu środków finansowych. W zasadzie jest to inwestycja w którą wkładamy niemal wszystkie oszczędności jakie udało nam się odłożyć do tej pory. O ile sam zakup materiałów na budowę domu i ceny tychże materiałów możemy jeszcze racjonalnie wytłumaczyć, o tyle wartości działek to kwoty zawrotne, które czasami wydają się być brane wprost z kapelusza.

Kredyt na dom – dużą część pieniędzy pochłonie zakup działki

Działka pod nieruchomość, pochłonie znaczną część naszego budżetu. W zależności od lokalizacji geograficznej kawałek ziemi może kosztować nas od kilkudziesięciu do nawet miliona złotych. W pobliżu mniejszych miejscowości oraz na przedmieściach dużych miast popularne są działki w granicach 15-25 arów. Nawet tak niewielkie działki budowlane wyniosą nas w zależności od miejsca nawet kilkaset tysięcy złotych. Można zaryzykować stwierdzenie, że koszt zakupu działki często będzie równał się budowie domu do stanu surowego zamkniętego. Skąd więc wziąć na to wszystko pieniądze?

[ad=1]

Kredyt na budowę domu, to często konieczność

W zdecydowanej większości przypadków jedynym sensownym i możliwym rozwiązaniem jest oczywiście kredyt na budowę domu tzw. kredyt hipoteczny. Z jego pomocą uda nam się zarówno dokonać zakupu działki wraz z zakupem odpowiednich materiałów budulcowych. Oczywiście, z tych pieniędzy sfinansujemy również opłacenie odpowiednich wykonawców. Firmy budowlane, które zajmują się budową domów stanowić bowiem będą znaczny wydatek.

https://rbud-leczna.pl – firmy budowlane Lublin Łęczna Lubartów

Z pieniędzy pozyskanych z kredytu uda nam się również doprowadzić dom do stanu używalności, tj. wykończyć wnętrze i zakupić meble. Część osób często odkłada na tym etapie np. położenie kostki brukowej do chwili w której odłożą trochę dodatkowych pieniędzy. Tak więc, zdarza się, że budowa domu mimo posiłkowania się kredytem jest rozłożona na długie lata. Oczywiście, można dodatkowo wspomóc się np. kredytem gotówkowym, który dostaniemy niemal od ręki – o ile pozwoli na to nasza zdolność kredytowa.

Kredyty gotówkowe Sokołów Podlaski Pułtusk Siedlce – finansowanie dostępne od ręki

Taki kredyt możemy wziąć nawet na kilka miesięcy, dzięki czemu uda nam się dokończyć niedomknięte etapy budowy. Sam kredyt hipoteczny będziemy bowiem spłacali przez 20, a może i 30 lat. Należy zatem dokładnie przemyśleć zaciągnięcie tak długotrwałego zobowiązania. W życiu, w tak długim okresie czasu może bowiem nie raz podwinąć nam się noga. Inna sprawa, że na budowę domu za gotówkę stać w naszym kraju na prawdę niewiele osób.

[ad=1]

Ile kosztuje kredyt na dom?

Kredyt na dom, to spory wydatek. Przez okres dwudziestu lub nawet trzydziestu lat dopłacimy do interesu (tj. oddamy do banku w formie odsetek) ponad drugie tyle co wartość kredytu. Zapożyczając się więc na np. 500 000 musimy liczyć się z kosztami na poziomie nawet kolejnych 300-400 tysięcy złotych. To sporo, ale kredyt potrafi być mimo wszystko lepszym rozwiązaniem niż wynajem. Szczególnie w opcji długoterminowej, gdzie po np. piętnastu latach wynajmu mieszkania zostajemy z niczym, a zaciągając kredyt moglibyśmy już przynajmniej w teorii być właścicielem jego połowy.

Bramy garażowe Ostium – http://bramyostium.pl

Kredyt na dom budowa domu

Pierwsze pieniądze z kredytu idą na zakup działki i fundament. fot. pixabay.com cc0

2 komentarze do “Kredyt na dom

Możliwość komentowania została wyłączona.