Fotowoltaika

Longi Solar 360

Longi Solar 360 to monokrystaliczny panel słoneczny. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i trwałością w atrakcyjnej cenie. Panele słoneczne to krzemowe płyty, które coraz częściej spotkać możemy na dachach budynków. Połączenie ekonomii z ekologią zapewnia fotowoltaice ogromną popularność. Sama fotowoltaika to sposób na pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego. Słońce to trzecie co do wielkości odnawialne źródło energii. Biorąc pod uwagę fakt zmniejszających się zasobów węgla i stale idących w górę rachunków za energię, fotowoltaika to świetna inwestycja w przyszłość.

Producent paneli Longi Solar

Longi Solar, to globalny lider wśród producentów paneli słonecznych. Firma powstała w 2000 roku w Chinach, a swoje oddziały posiada w kilkunastu państwach na całym świecie. Longi Solar to dwie, prężnie działające fabryki w Indiach oraz w Chinach. Panele słoneczne, które produkują charakteryzują się większą wydajnością i niezawodnością poprzez zastosowanie technologii Perc oraz Half cut. Ogniwa Perc posiadają dodatkową warstwę dielektryka, dzięki której możliwe jest bardziej efektywne wykorzystanie promieni słonecznych. Half cut, czyli tak zwane ogniwa połówkowe zostały stworzone z myślą o minimalizacji strat spowodowanych zabrudzeniem bądź zacienieniem. Co ważne, ogniwa te cechują się dłuższą żywotnością i większą wytrzymałością mechaniczną.

Charakterystyka – Longi Solar 360

Longi Solar 360 to monokrystaliczne panele fotowoltaiczne. Czym są panele monokrystaliczne? Ogniwo w panelach monokrystalicznych zbudowane jest z jednego monokryształu krzemu, który ma kształt walca i średnicę około 30 centymetrów. Tnie się go na małe płytki o grubości 2 – 3 mm. Wycięte ogniwa łączy się przeważnie w trzy sekcje. Do każdej z sekcji podpięta jest dioda, która zabezpiecza przed zbyt dużym spadkiem mocy na przykład podczas zacienienia jednej z nich. Podobnie jak w przypadku paneli polikrystalicznych, całość paneli pokryta jest warstwą antyrefleksową. Panele tego typu wyróżnia niska masa i mniejszy rozmiar, za to duża wydajność. Panele monokrystaliczne to najstarsza i najbardziej popularna metoda wytwarzania ogniw słonecznych.

fotowoltaika lublin - longi solar 360
panele fotowoltaiczne na dachu domu. fot. pixabay.com | cc-0

Główne cechy Longi Solar 360:

  • przystosowanie do najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Może być z powodzeniem wykorzystywany w nadmorskich farmach fotowoltaicznych
  • solidna rama 35mm jest wytrzymała na silne podmuchy wiatru oraz śnieg
  • znakomita wydajność
  • dłuższa żywotność
  • wysoka sprawność
  • anty PID
  • zwiększony uzysk energii

Panele fotowoltaiczne Longi 360 to trwałość, wysoka wydajność i atrakcyjna cena. Łączą w sobie najlepsze cechy ogniw monokrystalicznych z nowoczesną technologią marki Logi Solar.

więcej informacji na stronie

https://freeeco.pl/longi-solar-360/

artykuł we współpracy z FreeEco sp. z o. o.