Wnętrze

Łóżko metalowe Climaco — sposób na loftową sypialnię

Łóżko metalowe Climaco cechuje się ciekawą stylistyką, która idealnie wpisuje się w modny loftowy styl. Całość została wykonana z metalu, malowanego proszkowo. Łóżko posiada również designerskie wezgłowie, w geometryczne wzory, którego kolory możemy zmieniać w zależności od wybranej tkaniny. Łóżko metalowe Climaco będzie wisienką na torcie w loftowej aranżacji sypialni. Czym wyróżnia się ten styl i dlaczego prezentowany model będzie świetnie komponował się właśnie we wnętrzu loftowym?

fot. pixabaycom | cc0

Kilka słów o stylu loftowym — czyli dlaczego łóżko Climaco pasuje do loftowej sypialni
Styl indystrialny, zwany również loftowym narodził się w latach 50 poprzedniego stulecia, w Stanach Zjednoczonych. Panująca recesja spowodowała, że w opuszczonych fabrykach zaczęto urządzać pomieszczenia mieszkalne. Jak można się domyślać, były to wnętrza niezwykle chłodne, surowe, posiadające ogromną, otwartą przestrzeń i dużo przeszkleń. Cechą charakterystyczną były również surowe materiały, takie jak cegła, wszechobecny metal, czy szkło oraz brak odpowiedniego wykończenia przestrzeni, czyli wystające kable bądź gołe ściany. Opuszczone hale zamieszkiwali przeważnie artyści, buntownicy. Jeden z nich znalazł natchnienie i inspiracje w niezwykle chłodnym i prostym wystroju wnętrz, a przez kolejne lata styl ten był udoskonalany, by w końcu stać się jednym z najmodniejszych i najbardziej pożądanych pomysłów na aranżacje — od sypialni, po jadalnie, czy salon. Łóżko metalowe Climaco to zatem jak widać kwintesencja loftowych przestrzeni.

Sypialnia w stylu loftowym — metalowe łóżko Climaco na głównym planie

Sypialnia w stylu loftowym oparta jest na prostocie, a liczne zdobienia ustępują miejsca minimalistycznym dodatkom. Fajnie, jeżeli w sypialni występują duże okna, a sama przestrzeń jest dosyć duża. Nieodzownym elementem sypialni są proste meble, charakteryzujące się wykorzystaniem surowych materiałów, takich jak szkło lub stal. Jak wiadomo, na dużej przestrzeni nie ma ograniczeń, zatem łóżko może być odzwierciedleniem oczekiwań i marzeń, zarówno jeżeli chodzi o wielkość, jak również wygląd. Idealnym wyborem do loftowej sypialni będzie proste metalowe łóżko z ozdobnym wezgłowiem, utrzymanym w minimalistycznym tonie — czyli łóżko metalowe Climaco, wykonane z metalu, malowanego metodą proszkową. Propozycja od polskiego producenta cieszy się dużą popularnością ze względu na niezwykłą wygodę użytkowania i niebanalny design. Cechuje się prostą, jednak ciekawą formą, stanowiąc w sypialni zarówno funkcjonalny mebel, jak również stylowy dodatek.