Materiały budowlane

Materiały budowlane, które będą Ci potrzebne przy budowie domu

Decydując się na budowę własnego domu jeszcze przed rozpoczęciem prac warto zastanowić się jakie materiały budowlane będą nam potrzebne i zrobić ich przypuszczalny kosztorys, który pozwoli lepiej zaplanować wydatki. Niestety wielu niedoświadczonych inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że budowa domu to nie tylko bloczki fundamentowe, drzwi, okna i dach to również cała gama materiałów budowlanych, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

Bloczki, krokwie, styropian – niezbędne materiały budowlane

Jednym z nich są bezwątpienia maty izolacyjne stosowane do zabezpieczenia od zewnątrz ścian fundamentów, ale to nie wszystko. Często pomijane są również wszystkie materiały budowlane, który nie widać na pierwszy rzut oka. Z całą pewnością należy do nich drewniana konstrukcja dachu, która składa się z murłat, mieczy, czy kroki i na której dopiero finalnie układane jest pokrycie dachowe.

budowa domów pod klucz Lublin
foto: pixabay.com CC0

Dodatkowo warto również wspomnieć materiałach, których fachowcy używają przy wykonywaniu elewacji. Styropian, siatka, czy kołki to elementy, których widać, a które są podstawą ocieplenia domu. Jeszcze więcej materiałów budowlanych, o których istnieniu niemieliśmy pojęcia używana jest podczas wykończenia naszego domu. Sufit podwieszany, ścianki montowane na poddaszu, czy wreszcie ogrzewanie podłogowe to elementy i systemy, których ceny znacznie podwyższą ogólny koszt wybudowania naszego domu i o których bezwzględnie należy pamiętać. Oczywiście oprócz tego mamy jeszcze całą masę kątowników, listewek i drobnych elementów używanych przy wykończeniu domu i garażu.

https://bramyostium.pl – bramy garażowe w atrakcyjnej cenie