Materiały budowlane

Jakie materiały budowlane są najlepsze?

Budowa domu to wielka inwestycja, która przez lata ma służyć nam i naszym dzieciom, dlatego powinna być wykonana możliwie jak najlepiej. Właśnie dlatego już na wstępie warto zadać sobie pytanie jakie materiały budowlane są najlepsze.

Kilkaset tysięcy złotych, a może i kilka milionów – inwestorzy wydają na swoje domy bardzo wielkie kwoty. Pieniądze wydane w dom mają im zapewnić poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, no i przekonanie, że nasz wymarzony dom, w którym wspólnie będziemy mieszkać został wykonany maksymalnie dobrze.

Materiały budowlane to producent, cena i skład budowlany

Na wstępie proszę zadać sobie pytanie jakimi kryteriami kierujemy się przy wyborze najlepszych materiałów budowlanych, czy jest to cena? A może znana marka producenta? Czy wreszcie bliskie położenie składu budowlanego względem działki, na której budujemy dom? W różnych proporcjach te trzy argumenty są ważne dla nas wszystkich.

Ile kosztuje budowa domu parterowego?

Na co zwrócić uwagę kupując materiały budowlane:

  • cena, powinna być adekwatna do jakości
  • producent, sprawdzony, często znaczy lepszy
  • skład budowlany, w którym chcemy kupić

Wiemy już na co zwracamy uwagę przy zakupie, teraz napiszemy sobie jak kupić te najlepsze materiały budowlane. Wybierając się na zakupy, czy raczej na znalezienie odpowiedniego miejsca z odpowiednim asortymentem warto jest zabrać ze sobą pracownika budowlanego z dużym doświadczeniem i wiedzą dotyczącą zamówień. Pozwoli nam to na uniknięcie kilku tricków sprzedażowych stosowanych przez składy budowlane, a dodatkowo sprawi, że nasz doświadczony kolega będzie mógł nam doradzić, które produkty, czy partie wypuszczone przez danego producenta są odpowiedniej jakości. No, ale najpierw musimy znaleźć odpowiedni skład budowlany.

Dokonując jego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Po pierwsze dystans dzielący skład od naszej budowy, im bliżej tym lepiej. Po drugie ilość realizowanych sprzedaży, im więcej dany skład sprzedaje tym lepiej. Oznacza to, że materiały zamawiane od producentów nie leżą długimi miesiącami na placu w słońcu i deszczu i nie są narażone na obniżenie swojej wartości przed zakupem. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o trzeciej rzeczy o cenie. Im więcej materiałów budowlanych zamawia dany skład i im więcej ich sprzedaje, tym lepsze ceny może wynegocjować sobie u producenta i lepsze zaproponować nam jako swojemu klientowi.

Koparko ładowarka
fot. pixabay.com cc0 | Jarmoluk – koparkoładowarka podczas prac ziemnych.

Podsumowując materiały budowlane najlepiej kupić w znanym i polecanym składzie budowlanym, który ma w swojej ofercie produkty uznanych na rynku producentów i który jest położony o kilkanaście kilometrów od budowanego przez nas domu.