Budowa domuFotowoltaika

Maty grzewcze — czym są?

Maty grzewcze to innowacyjny, a co najważniejsze wysoce efektywny sposób ogrzewania pomieszczeń. Stanowią fantastyczne połączenie z instalacją fotowoltaiczną. W jaki sposób działają maty grzewcze? Do ogrzewania bezpośrednio przylegających powierzchni, wykorzystują podczerwień – następnie wytworzone ciepło oddają do otoczenia. Maty grzewcze to znacznie lepszy sposób ogrzewania niż znane do tej pory maty grzałkowe. Co ważne, proces ogrzewania znacznie zmniejsza czas nagrzewania pomieszczeń oraz minimalizuje zużycie energii. Podczerwień używana w czasie działania mat, nie jest szkodliwa i można spokojnie stosować je w pomieszczeniach mieszkalnych.

Jakie są korzyści korzystania z mat grzewczych?

Wiemy już, czym są maty grzewcze, ale dlaczego warto z nich korzystać? Przede wszystkim, dzięki matom grzewczym, eliminujemy ryzyko zawilgocenia ścian. Stropy ogrzewane w ten sposób są idealnie suche i ciepłe. Różnica w pionowym rozkładzie temperatury pomieszczenia, nie przekracza 2 stopni – dzięki temu nie czujemy chłodu od podłogi. To jednak nie wszystko. Jeżeli decydujemy się na maty grzewcze, nie musimy montować pieca oraz komina. To ogromne oszczędności dla naszego portfela, nie, tylko jeżeli chodzi o zakup tych elementów, ale również ich eksploatację.

maty grzewcze w salonie
fot. pixabay.com

Maty grzewcze — nowoczesne rozwiązanie dla domu

Zalet używania mat grzewczych jest wiele i nie w sposób zawrzeć tutaj je wszystkie. Warto jednak wspomnieć o ogromnej korzyści dla alergików, bowiem maty grzewcze nie wywołują ruchów powietrza, a co za tym idzie – nie powodują unoszenia się kurzu, pyłów i bakterii. Inne cechy mat, to

  • Długa żywotność
  • Brak kosztów eksploatacji
  • Oszczędność miejsca
  • Prosty montaż
  • Energooszczędność

Nowoczesne rozwiązania dla domu znacznie ułatwiają życie, umożliwiają niezależność oraz co najważniejsze pozwalają na duże oszczędności. Warto z nich korzystać, by inwestować w zdrowie naszej planety.