Porady

Meble tapicerowane do salonu

Meble tapicerowane, nie jesteśmy w stanie nawet wyobrazić sobie bez nich salonowej przestrzeni. Stanowią punkt centralny i wyznaczają strefę wypoczynku skupiając na sobie całą uwagę gości. Meble tapicerowane powinny więc być stylowe, komfortowe i solidnie wykonane. Wybór może paść na sofę bądź narożnik, w zależności od wielkości pomieszczenia i funkcji jakich oczekujemy od wypoczynku. Na rynku dostępne są modele sof oraz narożników we wszystkich stylach wnętrzarskich, możemy zatem bez trudu znaleźć swój wymarzony wypoczynek.

Najważniejsza jest jakość – Befame

Kupując meble tapicerowane należy zwrócić uwagę na jakość tkaniny z jakiej są wykonane. To niezwykle ważne ponieważ wypoczynek to przeważnie zakup na kilka następnych lat. Dodatkowo jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta warto by tkanina była plamoodporna i odporna na ścieranie. Chcąc kupić meble tapicerowane najwyższej jakości warto zwrócić uwagę na meble polskiego producenta Befame.

meble tapicerowane do salonu
fot. pixabay.com – meble tapicerowane. Sofa idealna do salonu w stylu retro.

To firma, która posiada ponad 40 letnią tradycję, a od 20 lat zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Połączenie wieloletniego doświadczenia rzemieślników i kreatywności projektantów daje wspaniałe efekty w postaci niezwykle stylowych i przede wszystkim solidnych mebli.

Jakie meble tapicerowane wybrać?

To, jakie meble tapicerowane wybrać zależy od wielu czynników. Od kilku lat widoczny jest wzrost zainteresowania narożnikami. Niektórzy mówią nawet, że narożniki zastępują klasyczne kanapy, które królowały na salonach od wielu lat. Narożniki z pewnością są niezwykle funkcjonalne, ale są też o wiele większe od sof i właśnie z tego względu popularność sof z pewnością nie zniknie. Narożnik idealnie prezentuje się w dużych przestrzeniach. Im większy, zdaje się być bardziej designerski. Otoczony dużą ilością poduch, wyposażony w zagłówek i podłokietniki skradnie całą uwagę będąc przy tym niezwykle komfortowy i funkcjonalny. Sofy to produkt bardziej uniwersalny. Sprawdzą się świetnie zarówno w małych pomieszczeniach jak i tych większych. Wszystko zależy od modelu jaki wybierzemy, czy będzie to sofa dwuosobowa, czy trzyosobowa.

meble tapicerowane - fotel
fot. pixabay.com | fotel – jako meble tapicerowane

https://oldfashiondesign.pl/produkty/fotele

Rozkładana, czy nie. Sofa podobnie jak narożnik może pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spania, wystarczy wybrać tę posiadającą funkcję rozkładania i pojemnik na pościel. Meble tapicerowane to szeroki wachlarz możliwości wyboru. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od naszego wymarzonego wypoczynku.

Sprawdź fotele tapicerowane w internecie:

  • https://oldfashiondesign.pl/produkty/fotele/Meble