Dachy

​Mycie dachów z ptasich odchodów

Mycie dachów z ptasich odchodów jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale przede wszystkim dlatego, że wpływają one negatywnie na stan pokrycia dachowego. Niestety najczęściej bywa tak, że o dachu przypominamy sobie dopiero w momencie, gdy wymaga już gruntownego remontu, a co najgorsze bardzo kosztownego remontu. Można tego uniknąć, wystarczy raz na kilka lat przeprowadzić czyszczenie dachu, zatrudniając profesjonalną firmę, która nie tylko skutecznie oczyści dach, ale również zabezpieczy i oceni jego stan.

Ptasie odchody na dachu — konsekwencje

Mycie dachów z ptasich odchodów to konieczność, jeżeli nie chcemy doprowadzić do przymusowego remontu dachu. Dlaczego są tak szkodliwe? Ponieważ posiadają odczyn kwaśny, który niszczy powierzchnie, lakier, powoduje wżery i odbarwianie się pokrycia. Nie chodzi tu zatem o względy estetyczne, które mogą być dla wielu osób mniej ważne, ale o ogólny stan pokrycia dachowego i nasze zdrowie. Podobnie sytuacja wygląda zresztą, jeżeli chodzi o czyszczenie dachów z mchów i porostów. Niektórym nawet podobają się dachy porośnięte mchem, jednak zbierająca się w nim wilgoć, ma tragiczne konsekwencje dla dachówki.

Czyszczenie i mycie dachów Warszawa

czyszczenie dachów z ptasich odchodów

Jak pozbyć się ptasich odchodów z dachu?

Mycie dachów z ptasich odchodów, mchów, czy po prostu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń to zadanie dla wykwalifikowanej firmy. Polskie prawo określa pracę na wysokości, jako pracę na wysokości już zaledwie 1 metra. Wymagany jest specjalistyczny sprzęt i zabezpieczenia. Nie ma sensu ryzykować własnego bezpieczeństwa, jeżeli czyszczenie dachów powinno w zależności od rodzaju pokrycia odbywać się co 5 – 12 lat. Można przez ten czas zgromadzić środki i zatrudnić profesjonalistów. Fachowiec najpierw wodą pod wysokim ciśnieniem zmyje zabrudzenia z dachu, a następnie zabezpieczy jego powierzchnię przed szybkim powrotem nieproszonych gości, poprzez użycie specjalnych środków chemicznych. My za to mamy gwarancję, że nic nam się nie stanie, a dach nie ulegnie zniszczeniu i unikniemy kosztownych remontów.

źródła: https://eco-service.pl