Ocieplanie poddasza wełną mineralną

docieplanie poddaszy wełną

Ocieplenie poddasza niezależnie od tego czy będzie użytkowe czy nie jest bardzo ważne. Przez nieocieplone lub źle ocieplone poddasze może uciec nawet 30% ciepła całego domu. W Polsce najpopularniejsza metoda to ocieplanie poddasza wełną mineralną w postaci płyt lub mat o różnej grubości. Wełna to produkt niepalny i nie ma pod tym względem żadnej konkurencji.

Jak wygląda ocieplanie poddasza wełną mineralną?

Najważniejsze jest, by na początku rozpakować wełnę i dać jej czas na rozprężenie. Następnie wełnę należy dokładnie i odpowiednio dociąć, zostawiając ok.2cm zapasu, aby wełna mogła się następnie dobrze zaklinować między krokwiami. Układanie wełny należy zawsze zaczynać od dołu, by następnie dosuwać ją do góry w celu zmniejszenia powstawania mostków termicznych.

Gdy przestrzenie między krokwiami będą już wypełnione wełnę trzeba zabezpieczyć przed wypadnięciem poprzez drutowanie jej specjalnymi sznurkami wiązałkowymi.

Dlaczego wybieramy najczęściej wełnę do docieplenia poddaszy?

Wełna to doskonały materiał izolacyjny. Ma wysokie parametry akustyczne i klasę odporności na ogień. Wprost idealnie nadaje się do ocieplania poddaszy.

Jaki jest koszt ocieplenia poddasza wełną mineralną?

Przyjmując, że dach ma powierzchnię 170m, czyli mamy tu do czynienia z małym domkiem i dachem raczej dwuspadowym koszt robocizny to 8330zł, zaś materiałów 7769zł przyjmując, że mamy w tej kwocie nie tylko wełnę, ale również płytę i sznurowanie. Łączny koszt zatem wynosi 16 099zł.

Ocieplenie poddasza wełną mineralną to najczęściej wybierana w Polsce metoda. Być może właśnie na właściwości jakie wełna posiada i niezbyt wygórowaną cenę. Pamiętając o tym, że przez nieocieplony dach może uciec nawet 30% ciepła warto zdecydować się na sprawdzoną ekipę.

ocieplanie poddasza wełną
Docieplanie poddaszy wełną to najczęstsza w Polsce metoda. fot. artg

źródła: 

zobacz również:

Back To Top