Pianowanie poddaszy

Pianowanie poddaszy to skuteczny sposób na wyeliminowanie ucieczki ciepła z domu. Przez nieocieplone lub nieprawidłowo ocieplone poddasze może bowiem uciec nawet 30% ciepła z całego domu. Taka sytuacja przekłada się nie tylko na nieprzyjemne uczucie chłodu w poszczególnych pomieszczeniach, ale przede wszystkim na wpływ na wyższe koszty, związane z eksploatacją budynku. Pianowanie poddaszy odbywa się przy użyciu nowoczesnego materiału, jakim jest piana PUR — wysoce skuteczny termoizolator. Jeżeli interesują cię izolacje natryskowe oraz szukasz firmy oferującej pianowanie poddaszy i docieplenia, sprawdź ofertę lokalnych przedsiębiorców. Lokalna firma przyjedzie na miejsce, dobierając optymalne rozwiązanie dla twojego domu.

Pianowanie poddaszy Lublin docieplenia budynków pianą PUR

pianowanie poddaszy Lublin
fot. 4termo.pl | więźba dachowa – docieplenie elementów poddasza pianką PUR.

Pianowanie poddaszy przez profesjonalną firmę, to gwarancja oszczędności i komfortu na długie lata. Co ważne, może odbywać się zarówno w nowo wybudowanych domach, jak i podczas termomodernizacji starszych budynków. To nowoczesna technologia, ciesząca się coraz większą popularnością z uwagi na solidność, trwałość i skuteczność. Izolacje natryskowe opierają się na wykorzystaniu poliuretanu. Piana PUR to materiał służący do hydro i termoizolacji budynków mieszkalnych, inwentarskich i przemysłowych. Cechuje się bardzo szerokim zastosowaniem. Wyróżniamy dwa rodzaje piany PUR — pianę zamkniętokomórkową, umożliwiającą docieplenia fundamentów, stropów betonowych, czy izolacje ścian oraz otwartokomórkową, którą wykorzystujemy podczas pianowania poddaszy.

docieplenie pianą pur
fot. 4termo.pl – docieplenie pianką pur stropu.

Maszyny natryskowe do piany PUR

Poddasza to z reguły konstrukcje drewniane, właśnie dlatego poliuretan sprawdza się w tym przypadku idealnie. Pozwala drewnianej powierzchni oddychać, eliminując ryzyko pojawienia się pleśni oraz grzybów. Pianki nie lubią różnego rodzaju szkodniki i gryzonie, w związku z tym nie trzeba się także martwić o to, że zadomowią się na strychu. Co ważne, izolacje natryskowe wykonywane są za pomocą specjalnych maszyn do natrysku, umożliwiających precyzyjne ułożenie materiału między elementami konstrukcyjnymi poddasza. Piana wnika w najmniejsze szczeliny, dzięki czemu nie powstają mostki termiczne. Pianowanie poddaszy to zatem idealny sposób na trwałą i skuteczną izolację twojego domu.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, oferującej pianowane poddaszy oraz docieplenia i izolacje natryskowe, poprzedź swój wybór dokładną analizą rynku. Wybierz firmę, która wyróżnia się renomą i posiada pozytywne opinie klientów. Profesjonaliści będą w stanie doradzić wybór odpowiedniego materiału, względem izolowanej powierzchni i twojego budżetu.

tekst we współpracy z firmą 4Termo.pl – 4Group