Porady

Proces budowy domu – ściany

[ad=1]

Budowa domu idzie pełną parą. Po fundamentach przyszedł czas na wyciąganie do góry ścian. W tym celu inwestorzy będą musieli wybrać po raz kolejny na zakupy i przywieść wszystkie potrzebne materiały budowlane. Oczywiście jeśli nie zrobili tego wcześniej.

Budowa domów Lublin

Elewacje i Budowa domu. Wybierz najlepsze bramy garażowe
foto: pixabay.com CC0

W naszym kraju do budowy ścian nośnych powszechnie używane są pustaki w różnych wymiarach. Zdecydowanie rzadziej ze względu na cenę ekipy budowlane jak i sami inwestorzy decydują się na użycie bloczków betonowych. Wybierając się na skład w celu złożenia zamówienia na materiały budowlane musimy jednak pamiętać, że same pustaki to nie wszystko. Do wzniesienia ściany potrzebne będzie również odpowiednie spoiwo, które zazwyczaj przy budowie domu jednorodzinnego stanowi paczkowany cement. Kiedy dokonamy już zakupu, a skład dostarczy materiały na plac budowy wynajęta przez nas brygada może zabierać się do pracy.

Elewacje? Przyklejenie styropianu do ściany to nie wszystko

Po wybudowaniu ścian, wylaniu stropu i wzniesieniu dachu będziemy musieli zainwestować w docieplenie naszego domu. Elewacje to pozornie bardzo prosty proces. No bo co może być trudnego w przyklejeniu styropianu do ściany? Niestety pozory często mylą, a ocieplenie domu oprócz sporych nakładów finansowych wymagać będzie również wiedzy i doświadczenia. Zabierając się za elewacje trzeba pamiętać o wielu rzeczach, do których zaliczają się m.in. zagruntowanie ścian, równe docinanie i klejenie styropianów, zatapianie klejem siatki, umiejętne zacieranie i wiele innych. Właśnie dlatego lepiej zlecić wykonanie elewacji ekipie zajmującej się tym na co dzień. Przynajmniej będziemy mieli pewność, że zadanie zostanie przez nich wykonane sprawnie i precyzyjnie.

Elewacje Lublin

3 komentarze do “Proces budowy domu – ściany

Możliwość komentowania została wyłączona.