Porady

Przeglądy kominiarskie to konieczność

[ad=1]

Kiedy wybudujemy nasz dom, musimy przeprowadzić odbiór kominiarski, który potwierdzi poprawność instalacji kominowej w budynku. Kominiarz dokładnie sprawdzi wszelkie połączenia jak i sprawność ciągów kominowych. Dzięki temu możemy w bezpieczny sposób użytkować nasze urządzenia grzewcze.

Usługi kominiarskie są łatwo dostępne na terenie całego kraju. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce porządaną frazę np. kominiarz Lublin, aby dostać w odpowiedzi właściwą listę wyników. Wybieramy numer i dzwonimy. Kominiarz zjawi się u nas często jeszcze tego samego dnia. Kiedy wykona przegląd kominiarski możemy bez obaw uruchomić instalację.

Usługi kominiarskie
Komin. fot. pixabay.com CC0

Dlaczego korzystać z usług kominiarza?

Nowoczesne piece szczególnie te gazowe nie powodują osadzania się sadzy w kominie w taki sposób jak stare mechanizmy węglowe, gdzie komin należało czyścić dosyć często. Mimo wszytko jednak, jesteśmy zobligowani, aby calość podłączeń była odebrana przez osobę z odpowiednimi uprawinieniami. Z przeglądów kominiarskich powinniśmy korzystać corocznie w trosce o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Niestety, często słyszymy o przypadkach w których z powodu niedrożności przewodów kominowych dochodziło do tragedii. Ludzie tracili nawet życie. Warto więc dmuchając na zimne skorzystać z usług profesjonalnego kominiarza i spać spokojnie. Odbiór instalacji będzie też potrzebny w przypadku jeśli chcemy podbić kartę gwarancyjną urządzenia grzewczego. W sklepie będą wymagać od nas kompletu takiej dokumentacji.

Masz problem z odśnieżaniem dachu? Kominiarz przyjdzie z pomocą!

Co prawda nie mamy w ostatnim czasie tak bardzo intensywnych zim jak jeszcze kilkanaście lat temu, jednak jeśli już aura sprawi nam niespodziankę i sypnie śniegiem – pasowałoby raz na jakiś czas pozbyć się z dachu zalegającego na nim śniegu. W szczególności tyczy się to płaskich dachów, z których puch nie ma możliwości samowolnego opadnięcia. Nie każdy wie, że w tym celu możemy również zatrudnić kominiarza.

Odśnieżanie dachów Lublin – Usługi kominiarskie

Niektórzy kominiarze, trudnią się bowiem również w usuwaniu zalegającego śniegu z dachów. W szybki więc sposób poradza sobie z jego uprzątnięciem, a nam nie będzie grozić naruszenie konstrukcji dachu pod jego ciężarem. Jak wiadomo, metr sześcienny zmarzniętego śniego może ważyć nawet kilkadziesiąt kilkogramów. Przy dużym płaskim dachu, siły oddziaływujące na konstrukcję mogą stanowić olbrzymie zagrożenie. Lepiej więc nie ryzykować zawaleniem się budynku i skorzystać z usług profesjonalistów.

[ad=1]

6 komentarzy do “Przeglądy kominiarskie to konieczność

Możliwość komentowania została wyłączona.