Porady

Radca prawny na budowie

Radca prawny na budowie? Takie sytuacje w dzisiejszych czasach zdarzają się niemal codziennie. Wielu z radców decyduje się na specjalizację w zakresie prawa budowlanego. Praca dobrze płatna, a do tego na rynku nie brakuje ofert współpracy.

Wszystko dlatego, że każdy nowopowstający budynek, niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny, apartamentowiec, czy galeria handlowa potrzebuje jako inwestycja wsparcia prawnego. Oczywiście takiej pomocy potrzebują nie tylko budynki. Radca Prawny stałe zatrudnienie, czy też funkcję doradcy może znaleźć również przy innych inwestycjach, takich jak drogi szybkiego ruchu, mosty, czy wiadukty. Radca prawny na budowie ma całą gamę różnego rodzaju obowiązków. Jest potrzebny do konsultowania wielu decyzji kierownikom budowy, inspektorom, czy generalnemu zarządcy inwestycji.

Co należy do obowiązków Radcy Prawnego na budowie?

Do jego obowiązków należą m.in sprawdzanie umów, ochrona podmiotów, z którymi współpracuje i ich interesów. Oczywiście nie jest tak, że jeden radca prawny odpowiada za wszystko podczas realizacji ogromnej inwestycji. Często praca podzielona jest na kilku specjalistów, którzy już na wstępie mają precyzyjnie przydzielone zadania.

usługi remontowe
Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem. Kupuj materiały budowlane rozsądnie i z głową, aby uniknąć rozczarowań i dodatkowych kosztów. fot. pixabay.com | cc-0